Tomasz Kazubski

adwokat

Zajmuję się prowadzeniem sporów sądowych reprezentując przedsiębiorców. Działam głównie na terenie Śląska, ale chętnie przyjmuję ciekawe sprawy z terenu całej Polski.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

Początki u mistrza

Tomasz Kazubski09 stycznia 2018Komentarze (0)

Mistrz

Początki u mistrza – niezły tytuł sobie wymyśliłem na pierwszy wpis, ale tak rzeczywiście było. Mistrz był ważny, bo wpłynął pośrednio na decyzję o tematyce tego bloga.

Zaraz na początku aplikacji adwokackiej miałem to szczęście mieć praktyki u sędziego Łukasza Piebiaka. Był wtedy Przewodniczącym Wydziału VIII Gospodarczego Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy, a obecnie jest Wiceministrem Sprawiedliwości odpowiedzialnym za sądownictwo. Nie oceniam go jako człowieka, bo go nie znam z tej strony. Jednak jako sędzia prowadzący rozprawy według starej procedury gospodarczej zrobił na mnie niesamowite wrażenie. Rozprawy były krótkie, merytoryczne, de facto były swoistą kropką nad “i” wcześniejszych pism procesowych. Dlatego wcale nie dziwię się, że jest orędownikiem powrotu postępowania gospodarczego.

Ja również w swojej pracy lubię krótko, merytorycznie i na temat. Jeżeli uważam, że nie warto wnosić apelacji to mówię to zdecydowanie swoim klientom. Zawsze na początku oceniam sprawę i przedstawiam zagrożenia, które na ten moment dostrzegam. Dlatego bardzo kibicuję pomysłowi, aby wróciło postępowanie gospodarcze, bo obecny stan wydziałów gospodarczych, przynajmniej tych, z którymi miałem styczność można określić jednym słowem – ZAPAŚĆ. Mam tu na myśli przede wszystkim niewydolność sekretariatów.

Moje plany

Bez względu, czy postępowanie gospodarcze wróci do Kodeksu postępowania cywilnego, chcę pokazać Tobie jak Ty jako przedsiębiorca możesz wygrać w sądzie. Dopóki procedura w postępowaniach gospodarczych nie zmieni się, to na chwilę obecną jest kilka sposobów, aby skrócić przyszłe postępowanie sądowe. Jak to zrobić? Jest wiele pomysłów, z którymi mam zamiar się z Tobą podzielić.

Jak to w świecie Internetu bywa. Nie jestem pierwszy, który ma zamiar pisać o nowej procedurze gospodarczej. Pan Mecenas Wojciech Jeliński z Torunia prowadzi już bloga Pozew z faktury. Kilka postów poświęcił już temu tematowi, więc warto tam zajrzeć.

Muszę Wam się przyznać, że takich mistrzów spotkałem kilku na swojej drodze edukacyjnej. Jedni byli dla mnie inspiracją, inni przerastali mnie o lata świetlne i zupełnie ich nie rozumiałem. Jednym z tych drugich był Stanisław Kluza. Prowadził ćwiczenia ze statystyki, na które chodziłem jako student Szkoły Głównej Handlowej. Była to wówczas czarna magia dla mnie i niestety długo męczyłem się z tym przedmiotem, do czasu aż trafiłem na podręcznik “Statystyka nie jest trudna” 😉 Polecam 🙂 Później ówczesny doktor Kluza (a może był doktorantem) został pierwszym przewodniczącym Komisji Nadzoru Finansowego.

O innych moich mistrzach opowiem innym razem.

Warto zapisać się na subskrypcję, jeżeli jesteś Przedsiębiorcą, który od czasu do czasu musi odwiedzić sąd. Będą też ciekawostki z Czech i Słowacji. Myślę, że warto. W każdej chwili można zrezygnować 😉

Także mamy wtorek i pierwszy wpis zamieszczony. Kolejne jeszcze w tym tygodniu 🙂

Zapraszam również do odwiedzenia mojej strony internetowej.

Adw. Tomasz Kazubski

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Adwokat Tomasz Kazubski Kancelaria Prawa Karnego Rybnik / Wodzisław Śląski w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Adwokat Tomasz Kazubski Kancelaria Prawa Karnego Rybnik / Wodzisław Śląski w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Następny wpis: